Integrované tienenie medzi tabuľami okna

Internorm zdvojené okná sú svojho druhu jedinečné na trhu okien. Pretože pri týchto oknách je slnečná a pohľadová ochrana integrovaná medzi tabuľami skla. To je nielen veľkou výhodou pri čistení, ale vďaka tabule skla je žalúzia chránená pred vetrom, počasím a znečistením. Aj pri rekonštrukciách alebo fasádach, na ktoré nie je možné umiestniť vonkajšie rolety, nemusíte sa vzdať tienenia.  

Internorm zdvojené okná sú dostupné v materiáloch:

 • drevo-hliník
 • plast-hliník

Ako tienenie si môžete zvoliť žalúzie, plisované roletky alebo nepriehľadné plisované roletky Duette® .

Dodatočne môžu byť Internorm zdvojené okná vybavené I-tec Tienením. Pomocou fotovoltaického  modulu a akumulátora je možné riadiť tieniacu techniku bez externého zdroja prúdu. S I-tec Smart Window aplikáciou je dokonca možné pohodlné ovládanie cez tablet alebo smartfón. 

4-násobná ochrana v jednom okne

Zdvojené okná od Internorm spájajú štyri výhody v jednom okne:

 1. Tieniaca technika
  Na výber máte žalúziu, plisovanú roletku alebo dvojito plisovanú roletku Duette®. Tieto sa nachádzajú medzi tabuľami skla. Tým nie sú potrebné žiadne dodatočné stavebné úpravy. Žalúzie sú vhodné nielen v spustenom stave ako perfektná tieniaca technika, ale nastavením sklonu lamiel umožňujú presné dávkovanie dopadajúceho svetla.
 2. Pohľadová ochrana
  Žalúzie a plisované roletky Vás chránia pred nežiadúcimi pohľadmi. Vynikajúcu ochranu pred nežiadúcimi pohľadmi zvonku Vám ale ponúka dvojito plisovaná roletka Duette®. Hliníková vrstva týchto dvojito plisovaných roletiek neprepustí takmer žiadne svetlo a tak vytvorí dokonalé zatmenie v miestnosti.
 3. Tepelná izolácia
  Tienenie zabudované v ráme okna zaisťuje vynikajúcu U-hodnotu. Plast-hliníkové zdvojené okno
  KV 440 tak dosahuje UW-hodnotu až 0,64 W/(m2K). Drevo-hliníkové zdvojené okno HV 350 dokonca UW až 0,60 W/(m2K)
 4. Zvuková izolácia
  Obzvlášť v blízkosti ulíc s hlučnou dopravou je zvuková izolácia okna veľmi dôležitá. A taktiež tu bodujú Internorm zdvojené okná. KV 440 dosahuje zvukovú izoláciu až do 45 dB, HV 350 dokonca až do 47 dB.

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 440

Nielen integrovaná tieniaca technika a riadenie pomocou energeticky sebestačného I-tec Tienenia robia z tohto zdvojeného okna výnimočný produkt. Taktiež je tu možné zabudovanie I-tec Vetrania. Do rámu okna je integrované vetranie, ktoré je možné riadiť osobitne v každej miestnosti a podľa individuálnych požiadaviek. To je hlavná výhoda oproti centrálnej klimatizácii v dome. 

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 440 je kombinovateľné so všetkými ostatnými plast-hliníkovými ako aj drevo-hliníkovými oknami od Internorm. Okno KV 440 je dostupné v štyroch rôznych dizajnových štýloch – od plošne lícujúceho až po tvarované. Vyberte si svojho favorita!

KV 440 – studio

Rám a krídlo okna sa zvonku navzájom uzatvárajú. Krídlo okna je dodatočne vyhotovené v atraktívnom sklenom vzhľade. To znamená: keď toto okno zaomietate do fasády, bude pôsobiť ako okno s fixným zasklením. 

KV 440 – home pure

Ako v dizajnovom štýle studio je aj tu rám a krídlo zvonku plošne lícujúce. Rozdiel: krídlo okna je vyhotovené z hranatého hliníka a tak je možné ho farebne prispôsobiť k rámu okna. Samozrejme, aj tu je možné zaomietnutie rámu do omietky – okná tým pôsobia štíhlejšie a elegantnejšie a perfektne sa hodia k modernému architektonickému štýlu. 

KV 440 – home soft

V porovnaní s dizajnovými štýlmi studio a home pure majú okná KV 440 home soft oblé hrany. Tak je plast z vnútornej strany a taktiež hliníkový kryt z vonkajšej strany na krídle a ráme okna zaoblený. Toto harmonické prevedenie sa ideálne hodí k tradičnému, útulnému stavebnému štýlu.

KV 440 – ambiente

V porovnaní s dizajnovými štýlmi studio a home pure majú okná KV 440 home soft oblé hrany. Tak je plast z vnútornej strany a taktiež hliníkový kryt z vonkajšej strany na krídle a ráme okna zaoblený. Toto harmonické prevedenie sa ideálne hodí k tradičnému, útulnému stavebnému štýlu.

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 350

Hoci sa tieniaca technika nachádza už priamo v okne medzi tabuľami skla, KV 350 je stále úzke okno. Úzka konštrukčná hĺbka tohoto zdvojeného okna je 74 mm a tým je vhodné takmer pre každú stavebnú situáciu. Jasná výhoda, hlavne pri rekonštrukciách. 

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 350 je kombinovateľné so všetkými ostatnými plast-hliníkovými ako aj drevo-hliníkovými Internorm oknami. KV 350 je dostupné v dvoch rôznych dizajnových štýloch – od rovných až po tvarované. Vyberte si Váš obľúbený dizajn!

KV 350 – home pure

Okno – hodiace sa k dvom dizajnovým štýlom. Pretože čistý a ušľachtilý dizajn tohto okna sa perfektne hodí k dizajnovému štýlu studio a home pure. Plošne lícujúci prechod medzi krídlom okna a rámom okna perfektne zapadá do modernej architektúry. 

KV 350 – ambiente

Hravý rám krídla okna pripomína elegantné a vkusné okná secesných víl, šľachtických vidieckych statkov a vidieckych panstiev. V kombinácii s priečkami tieto okná podčiarkujú exkluzívny a vkusný architektonický stavebný štýl. Ich najväčšou výhodou je, že žiadne roletové kastlíky nenarúšujú ich pôsobivý vzhľad. 

Drevo-hliníkové zdvojené okno HV 450

Drevo prináša stále viac prirodzenosti a útulnosti do Vášho domova. Aby však drevo zostalo chránené pred poveternostnými vplyvmi, nachádza sa z vonkajšej strany na zdvojenom okne HV 450 hliníkový kryt. Tento je dostupný v mnohých farbách. Medzi tabuľami skla sa nachádza tieniaca technika – taktiež chránená pred vetrom a počasím. Vysoko tepelnoizolačná termopena, ktorá sa nachádza medzi drevom a hliníkovým krytom, zabezpečuje dodatočne vynikajúcu tepelnú izoláciu.

Drevo-hliníkové zdvojené okno HV 450 je kombinovateľné so všetkými Internorm plast-hliníkovými oknami ako aj plast-hliníkovými zdvojenými oknami. HV 450 je dostupné v štyroch dizajnových štýloch. Vyberte si vhodné vyhotovenie pre Váš vysnívaný dom!

HV 450 – home pure

V okne HV 450 sa nachádza vo vyhotovení home pure zvonku na krídle okna hranatý hliníkový profil. Tento sa lícujúco uzatvára s rámom okna a môže byť vyhotovený v rôznych farbách. Ak sa rám zaomieta do muriva, pôsobí toto okno elegantne a štíhlo a vyzdvihuje moderný stavebný štýl home pure domov.

HV 450 – home soft

Zaoblené hrany rámov a krídla zabezpečujú zvonku a zvnútra útulnú atmosféru. Týmito zaoblenými tvarmi sa odlišuje vyhotovenie okna home soft HV 450 od hranatého a minimalistického dizajnového štýlu home pure.